גדי רוזן - הורות ומשפחה

עקבו אחריי בפייסבוק

אימון אישי לחיילים

2,3, הקשב....

השירות בצה"ל אינו פשוט ומציב קשיים, אתגרים ומכשולים בפני הרבה נערים ונערות. ישנם כאלה המתקשים להתמודד ולהתגבר וחשים חסרי אונים אל מול המערכת, הדרג הפיקודי, המשמעת והמטלות.

האתגרים העומדים בפניהם מגוונים, החל מחוסר שביעות רצון מתפקיד או מהיחידה בה נמצאים, רצון בבסיס פתוח או לחלופין רצון להתרחק ולשרת בבסיס סגור שלא נענה, חוסר תקשורת עם אנשי הסגל דבר שמגיע אף למצבי התנכלות והתעמרות או נקמה מצד בעלי סמכות, בעיות חברתיות, תדמיתיות דימוי עצמי נמוך וכו'.

 פעמים רבות חיילים מרגישים חסרי אונים, לא מוצאים אוזן קשבת ונכונות להתחשב ולעזור להם להתגבר על הקשיים והמשברים, זה מוביל רבים לבעיות רגשיות ונפשיות שונות ולעיתים אף רצון להפסיק את השירות ולפרוש מהצבא מסיבות שונות (מניסיוני לא כל אחד מתאים ומסוגל להשתלב במערכת הצבאית).

אבל מה עושים אלה שלא הולכים לקיצון, מה עם אלה שחווים בעיות ואין להם עם מי לדבר, אלה פשוט בטוחים שאין מה לעשות וזאת גזרת גורל, מורידים את הראש ומחכים לסוף השירות. אך, חשוב לזכור כי השירות הצבאי ארוך ומהווה נדבך משמעותי בעיצוב חיי המתבגר וחשוב שיחווה את התקופה הזו באופן חיובי ומעצים ויצא ממנה מחוזק ומחושל לחיים האזרחיים הבוגרים.

כיצד ניתן לרכך להם את החוויה? כיצד ניתן לעזור להם לעבור את השירות בצורה בונה ובריאה? תהליך קצר של ליווי ותמיכה אשר מטרתו להעניק אוזן קשבת אובייקטיבית לחיילים ולחיילות, לבדוק מה האתגרים ולמקד את הפתרונות והאלטרנטיבות באמצעותן ניתן להשיג את המטרות עכשיו ובעתיד.